نشست هم‌اندیشی اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه شهرستان

نشست هم‌اندیشی اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه شهرستان باحضور معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد
نشست هم‌اندیشی اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه شهرستان
به گزارش روابط عمومی‌ فرمانداری شهرستان فنوج، روز چهارشنبه ۱۴۰۲/۰۲/۲۰؛ نشست هم‌اندیشی اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه شهرستان باحضور شه‌بخش معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری، بلوچ زاده معاون هنری و سینمایی و براهویی مسئول صندوق اعتباری هنر اداره کل فرهنگ و ارشاد، حسنی رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از هنرمندان شهرستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.
در ابتدا هنرمندان شهرستان به بیان دیدگاه‌ها و مشکلات خود از قبیل نداشتن بیمه و امنیت شغلی، نبود موسسات هنری در شهرستان، تکمیل سالن امفی تئاتر و… پرداختند. 
 
بلوچ زاده با اشاره به داشتن مفاخر هنری چون ملک حسین روشن رای، گفت : شهرستان فنوج  دارای سابقه هنری بسیار کهن و دیرینه‌ای و در شعر و موسیقی یکی از نقاط بینظیر در استان می‌باشد که متاسفانه مغفول مانده و بایستی به جایگاه خود بازگردد.
وی با اشاره به خدمات ارائه شده توسط صندوق اعتباری امید از قبیل : بیمه تامین اجتماعی و درمانی - کمک مستمری ماهیانه (با شرایط خاص) - طرح تکریم هنرمندان دارای درجه هنری - صدور هنر کارت چندمنظوره ، افزود : صندوق اعتباری هنر در رشته‌های مختلف هنری  عضو گیری دارد و هنرمندان می‌توانند از مزایای این صندق بهره‌مند گردند.
معاون هنری و سینمایی اداره کل ارشاد همچنین از برگزاری همایش بزرگداشت ملک‌حسین روشن رای در سال جاری در شهر کتیچ خبرداد. 
 
شه بخش ضمن عرض خیرمقدم، با بیان فرمایش رهبر انقلاب « هر اندیشه‌ای که در قالب هنر نگنجد، ماندنی نیست »، گفت: هنر، روح انسان را صیقل میدهد و هنرمندان در قالب هنرشان می‌توانند جایگاه برجسته و والای آن را نشان بدهند و نقش خود را در جامعه به بهترین شکل ایفا کنند.
ایشان باشاره به سابقه تاریخی استان سیستان و بلوچستان بویژه فرهنگ و هنر خاص شهرستان فنوج، بر تشکیل گردهمایی هفتگی و ماهانه با هنرمندان شهرستان که منجر به همدلی و تلاش برای ارتقای جایگاه هنر و هنرمندان شهرستان خواهد شد، تاکید داشت.  
در پایان ضمن تشکر از حضور معاون هنری و سینمایی و مسئول صندوق اعتباری هنرمندان خواهان نگاه ویژه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به شهرستان فنوج و هنرمندان آن شد.
 
۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۱۴:۱۶