مراسم گرامیداشت مقام معلم برگزار شد

مراسم گرامیداشت مقام معلم برگزار شد
به گزارش روابط عمومی‌فرمانداری شهرستان فنوج، روز جاری یکشنبه ۱۴۰۲/۰۲/۱۷؛ مراسم گرامیداشت مقام شامخ معلم با حضور شه‌بخش معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری، مولوی قریشی امام جمعه محترم اهل سنت فنوج، حجت الاسلام سپاهی نماینده محترم ولی فقیه در سپاه فنوج، رئیسی بخشدار کتیچ‌، ایراندوست مسئول اداره امور بخشداری مرکزی، مبارکی مدیر آموزش و پرورش، سرهنگ پورعلی جانشین انتظامی، معتمدین، اعضای شورای اداری و جمعی از معلمین و فرهنگیان شهرستان در محل دبیرستان شبانه روزی عفاف فنوج برگزار گردید.
مبارکی ضمن عرض خیر مقدم به حضار، از زحمات و تلاش های معلمین و فرهنگیان شهرستان که در طول ایام تحصیلی سال در جهت ارتقاء علمی دانش آموزان تلاش نموده‌اند قدردانی کرد.
 
مولوی قریشی با اشاره به آیه شریفه “اقرا بسم ربک الذی الخلق...” از جایگاه و منزلت پیامبر اسلام بعنوان یک معلم در جهت تعلیم و‌تربیت انسان‌ها یاد کرد.
 
حجت الاسلام سپاهی ضمن گرامیداشت هفته معلم، شهید مطهری را بعنوان یک معلم نمونه در ترویج اندیشه اسلامی قبل و بعد از انقلاب برشمرد. 
 
شه بخش ضمن تبریک روز و هفته معلم به نقش و جایگاه ویژه معلمین در جامعه اشاره کرد و گفت : معلمی علاوه بر آموزش، شغلی انسان ساز و تربیت کننده نسل آینده کشور براساس اندیشه های ایرانی-اسلامی است و دانش آموزان و دانشجویان در سایه تعلیم و تربیت صحیح می‌توانند قله‌های موفقیت را فتح کنند.
ایشان ادامه داد انسان‌ها اگر علم یا رفتاری را در سایه محبت بیاموزند هرگز آنرا فراموش نخواهند کرد بنابراین معلمین بایستی همراه با آموزش، عشق را سرلوحه‌کار خویش قرار داده و برای رشد معنوی دانش آموزان و آینده سازان ‌زمینه سازی نمایند.
 
 
شایان ذکر است در پایان از ۱۵۰ معلم نمونه شهرستان فنوج با اهدای لوح و هدایایی تقدیر بعمل آمد.
 

 

 
۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۱۶:۰۳