جلسه شورای تامین شهرستان فنوج جهت بررسی ابعاد حادثه پیش‌آمده برگزار گردید

جلسه شورای تامین شهرستان فنوج جهت بررسی ابعاد حادثه پیش‌آمده برگزار گردید
به گزارش روابط عمومی فرمانداری فنوج، روز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۲/۰۲/۰۶؛ جلسه شورای تأمین شهرستان فنوج به ریاست *مرحمتی* معاون امنیتی و انتظامی استانداری و باحضور *حقانی* سرپرست فرمانداری، *مولوی قریشی* امام جمعه محترم شهر فنوج، جناب *سرهنگ جوکار* جانشین انتظامی استان، *کابلی* نماینده دادسرای نظامی استان، *خیرآبادی* رئیس دادگاه انقلاب اسلامی شهرستان و نمایندگان نهادهای امنیتی و نظامی و جمع کثیری از معتمدین، متنفذین، علما و اعضای شوراهای اسلامی شهر فنوج در محل سالن جلسات فرمانداری جهت بررسی ابعاد حادثه شب گذشته برگزار شد.
you در ابتدا حقانی سرپرست فرمانداری ضمن عرض خیرمقدم، گزارشی از مجموعه اقدامات انجام شده از لحظه دریافت گزارش اولیه حوادث شب گذشته تا آغاز نشست جاری ارائه نمود.
 
در ادامه محمدی رئیس شورای اسلامی شهر فنوج، گردهانی پسرعموی جوان درگذشته در سانحه تصادف شب گذشته، درانی عضو شورای اسلامی شهرستان، مبارکی از سران طوایف شهرستان، میثم محمدی از معتمدین منطقه و سرکار خانم داودی عضو شورای اسلامی شهر فنوج جمیعأ اظهار داشتند مردم شهرستان فنوج همواره در صف انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده و هستند و به بیان دیدگاه‌ها و دغدغه‌های خود مبنی بر حادثه پیش آمده پرداختند و خواستار رسیدگی سریع و مجدانه به پرونده و همچنین برخورد قاطع با خاطیان شدند.
مولوی قریشی امام جمعه فنوج ضمن اشاره به سابقه انقلابی‌گری مردم شهرستان خواهان ارائه گزارشی دقیق و نه مانند حادثه زاهدان شدند و تاکید داشتند هیچگونه تهمت اسلحه و اشرار بر مردم شهرستان فنوج قابل قبول نیست.
 
خیرآبادی رئیس دادگاه انقلاب اسلامی شهرستان ضمن بیان به حق بودن مطالبات و درخواست‌های مردم، خواستار پرهیز از پیش‌داوری‌ها و واگذاری رسیدگی به این مسئله به دستگاه قضایی شد و همچنین تصریح کرد : اگر تخلفی صورت گرفته باشد و جرم محرز و مسلم باشد خاطر جمع باشید ماموران خاطی تا زمان صدور حکم مقتضی بازداشت خواهند شد و اگر جرم مامورین یک جرم نظامی باشد توسط دادسرای نظام رسیدگی خواهد شد.
 
کابلی نماینده دادسرای نظام استان : مردم شریف شهرستان اگر احساس میکنند تخلفی صورت گرفته است و یا حق کسی ضایع و پایمال گردیده است می‌توانند در دادسرای نظام ثبت شکایات کنند و اطمینان میدهیم که برخورد سختی با افراد خاطی صورت خواهد گرفت.
 
سرهنگ جوکار جانشین فرمانده انتظامی استان با اشاره به همراهی و همدلی مردم شهرستان فنوج با نظام و انقلاب و ضمن ابراز تاسف از حادثه شب گذشته اظهار داشت : بنده به همراه تیم کاملی از کارشناسان خبره در شهرستان جهت بررسی حاضر شده تا با کارشناسی دقیق حقی از احدی پایمال نشود. 
وی تصریح کرد: *انتظامی در صف مردم است چرا که نظام در صف مردم است*؛ برای حوادث شب گذشته تشکیل پرونده خواهد شد و با افراد متخلف برخورد جدی صورت خواهد گرفت.
 
مرحمتی معاون امنیتی انتظامی استانداری در این جلسه ضمن عرض تسلیت ب خانواده محترم گردهانی اظهار داشت : این پرونده  با حساسیت ویژه و به قید فوریت و خارج از نوبت توسط دستگاه‌ قضایی با بررسیهای لازم رسیدگی خواهد شد تا عدالت براساس قانون اعمال گردد و یقین داشته باشید که عدالت اجرا خواهد شد.
ایشان همچنین از برخورد قاطع با خاطیان این حادثه ناگوار خبر داد و از معتمدین و متنفذین درخواست نمود رسیدگی پرونده را با اعتماد کامل برعهده مسئولین مربوطه بسپارند و از اظهار نظر های عجولانه و قضاوت های شخصی پرهیز نمایند.
ایشان همچنین از همراهی معتمدین و متنفذین و علمای شهرستان که در کاهش التهابات شب گذشته همکاری داشتند تشکر و قدردانی نمود و اظهار کرد این تیم حاضر در فنوج باتوجه به وحدت رویه و انسجامی که دارند قطعا در جهت رشد و توسعه شهرستان گام‌های مثبتی خواهد داشت.
 
در پایان جلسه باحضور کارشناسان راهور و انتظامی و همچنین امام جمعه محترم و اعضای شورای اسلامی شهر فنوج ابعاد مختلف حادثه شب گذشته ک براثر تصادف دو دستگاه موتورسیکلت شکل گرفته جهت تنویز افکار  مورد بررسی قرار گرفت که با توضیحات افسر ارشد راهور استان و مشاهده عینی دو موتورسیکلت سانحه دیده و خودروی گشت انتظامی حاضر در محل، عدم برخورد ماشین گشت با دو موتور سیکلت مورد تایید امام جمعه محترم فنوج، اعضای شورای اسلامی و آقای گردهانی (پسر عموی جوان درگذشته شده) قرار گرفت و درخصوص احتمال زیرگرفتن راکبین موتورسیکلت‌ها پس از تصادف توسط خودروی انتظامی مقرر شد نظریه کارشناسی پزشکی قانونی در این خصوص اخذ شود.
 
 
 
 
 
۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۲۰:۱۶