جمع‌آوری مبلغ ۱۱۲ میلیون تومان جهت کمک به زندانیان جرائم غیر عمد

جمع‌آوری مبلغ ۱۱۲ میلیون تومان جهت کمک به زندانیان جرائم غیر عمد
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فنوج، روز جاری یکشنبه مورخ ۱۴۰۲/۰۱/۲۷؛ جلسه شورای اداری با محوریت جشن گلریزان کمک به زندانیان جرائم غیر عمد به ریاست حقانی سرپرست فرمانداری و با حضور مولوی قریشی امام جمعه محترم اهل سنت فنوج، شه بخش معاون سیاسی فرمانداری، طباطبایی نماینده ستاد دیه استان، رئیسی بخشدار کتیچ، ایراندوست مسئول اداره امور بخشداری مرکزی و اعضای شورای اسلامی شهرستان، بخش، شهر و اداری شهرستان در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید.
مولوی قریشی با ذکر رویاتی از پیامبر گرامی اسلام (س) درخصوص کمک به مسلمانان که یک صدقه جاریه و حسنه   است، این اقدام ستاد دیه را در همین راستا دانست و خواستار همکاری همه اقشار با این ستاد شد.
 
 
طباطبایی(نماینده ستاد دیه استان): با اشاره به اینکه ستاد دیه یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است، افزود ستاد دیه نهادی کاملا مردمی و نیازمند مشکارکت تمامی اقشار مختلف جامعه جهت فعالیت می‌باشد.
وی بیان داشت : ستاد دیه در راستای کاهش جمعیت کیفری و آمار جرائم غیر عمد و کاهش آسیب هایی که بهمراه دارد اقدام می نماید.
وی همچنین از : 
کاهش معافیت‌های مالیاتی برای خیرین به میزان مبالغ اهدایی - تسهیلات تکلیفی بانک مرکزی بصورت ۱۴ درصد و بلندمدت تا سقف ۶۴۰ میلیون تومان برای زندانیان جرائم غیر عمد خبر داد.
 
حقانی ضمن عرض خیرمقدم و تشکر و قدردانی به جهت کمک های اهدایی و مبالغ جمع‌آوری شده، افزود بحث اعتماد سازی و اطلاع رسانی بین مردم از اهمیت زیادی در افزایش میزان مبالغ اهدایی دارد.
ایشان همچنین با اشاره به تبعات اجتماعی منفی برای زندانیان جرائم غیر عمد، افزود : برگزاری جلسات فرهنگ سازی، روشنگری و انجام تبیین در خصوص این ستاد باید در دستور کار قرار گیرد.
 
لازم به ذکر است *مبلغ ۱۱۲٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان* جهت کمک برای جشن گلریزان به آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد در شهرستان فنوج جمع‌آوری گردیده است.
 
۲۷ فروردین ۱۴۰۲ ۲۰:۰۴