حضور نماینده مقام معظم رهبری در شهرستان فنوج

حضور نماینده مقام معظم رهبری در شهرستان فنوج
به گزارش روابط عمومی فرمانداری فنوج، دوشنبه اول اسفند ماه ۱۴۰۱، حضرت آیت الله محامی نماینده ولی فقیه در استان و هیات همراه با ائمه جمعه و جماعت، روحانیون، اعضای شورای اسلامی و اقشار مختلف مردم در محل مسجد جامع اهل سنت فنوج دیدار کردند.
در این دیدار مولوی قریشی امام جمعه اهل سنت فنوج، مولوی قاضی زاده امام جمعه اهل سنت کتیچ به نمایندگی از علمای شهرستان و حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا سپاهی نماینده ولی فقیه در ناحیه سپاه شهرستان ضمن عرض خوش آمد و یادآوری خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی به بیان مشکلات مردم و شهرستان پرداختند و خواهان توجه ویژه به شهرستان فنوج شدند.
 
در ادامه محمد امین محمدی رئیس شورای شهر فنوج ضمن مقایسه خدمات ارائه شده به مردم در زمان قبل و بعد از انقلاب، به ارائه مطالبات و مشکلات و کمبودهای شهرستان در حوزه‌های مختلف بهداشتی، اقتصادی، فرهنگی و… پرداخت.
 
در ادامه سرکار خانم داودی عضو شورای شهر و مشاور بانوان فرمانداری ضمن عرض خوش بیان داشت : دوخت پنوچی اصالت بانوان فنوجی است و باید بعنوان اثر ملی فنوج شناخته و ثبت شود.
 
حقانی سرپرست فرمانداری ضمن عرض خیر مقدم و قدردانی از حضور و استقبال مردم از این دیدار بیان داشت : علیرغم تمامی خدماتی که به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی در شهرستان فنوج صورت گرفته است، اما همچنان مشکلاتی در شهرستان وجود دارد؛ جای بسی خرسندی و افتخار است که مردمان فنوج، مردمی اهل فن و هنر، همیشه ولایتمدار و همراه با نظام و خدمتگزاران خود بوده اند که وظیفه ما را در خدمترسانی به آنان سنگین تر می کند.
ایشان ادامه داد : یکی از مهمترین مشکلات شهرستان که باعث عدم بالفعل شدن پتانسیل های بالقوه شهرستان شده است، ایجاد راهای ارتباطی که مهمترین زیرساخت یک شهرستان است می باشد. 
سرپرست فرمانداری همچنین از تخصیص اعتبار جدید به محور تنگه سرحه - فنوج (جاده کلدر) از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری خبر داد.
 
آیت الله محامی نماینده ولی فقیه در استان ضمن قدردانی و تشکر از مردم شهرستان جهت حضور پرشور و حماسی در راهپیمایی 22 بهمن ماه، تصریح کرد : مدیران و مسئولان نباید حضور مردم در راهپیمایی را دلیل بر رضایت از عملکرد خود بدانند بلکه این فهم و بصیرت مردم است که به ندای رهبرشان لبیک گفته و با حضورشان از نظام و اسلام دفاع کردند.
وی بیان داشتند: از ویژگی های شهرستان و مردم فنوج می توان به آرامشی که در شهرستان باوجود آشوب های اخیر در کشور اشاره کرد که مطمئنا دلیل آن ایمان و همبستگی مردم با یکدیگر و مسئولان می باشد.
امام جمعه معزز زاهدان تصریح کردند: کلید اصلی رشد و پیشرفت، منابع و نیروی انسانی می باشد که شهرستان فنوج از این ویژگی برخوردار است و نیازمند تلاش و پشتکار مردم و مسئولان است؛ مسئولان باید در ارائه گزارشات خود گزارش تطبیقی ارائه دهند یعنی مقایسه نسبت به گذشته، وضعیت موجود و  انتظارات برای آینده؛  تا مشخص کننده میزان پیشرفت باشد.
 
در حین فرمایشات آیت الله محامی طی تماس تلفنی که مدیرکل میراث فرهنگی استان با دفتر ایشان داشتند از پیگیری ثبت سوزن دوزی پلیوار و ثبت آن بعنوان اثر ملی فنوج در اسرع وقت خبر دادند. که این موضوع باعث‌خرسندی مردم حاظر در جلسه شد و امام جمعه معزز زاهدان خواستار تسریع و بالفعل شدن این پیگیری شدند.

 

مشاهده ویدئو :
 
 
۱ اسفند ۱۴۰۱ ۱۱:۰۵