جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان

جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان
جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان با توجه به اخطاریه های جوی سازمان هواشناسی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فنوج جلسه ستاد مدیریت بحران در تاریخ 1401/04/27 روز دوشنبه به ریاست ریگی فرماندار شهرستان و با حضور پسکوهی معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری، سرپرست بخشداری مرکزی، جانشین فرمانده انتظامی و دیگر اعضای ستاد بحران شهرستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.

 

ریگی : با توجه به اخطاریه های جوی سازمان هواشناسی ابلاغ شده  بر آمادگی کامل مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان جهت پیشگیری و مدیریت بحران تاکید کرد و افزود در صورت وقوع حوادثی مانند سیل عملکرد شایسته ای باید از سمت دستگاه ها صورت پذیرد.

وی بیان داشت : بخشداران از طریق دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها اطلاع رسانی لازم برای عدم اتراق مردم در حاشیه رودخانه ها و همچنین جهاد کشاورزی و امور عشایری نیز اطلاع رسانی به جامعه هدف خود را داشته باشند تا با کمترین میزان خسارت مواجه گردند.

پسکوهی : ما در بحران سه عملیات داریم : عملیات قبل از بحران - حین بحران - پس از بحران که ریشه نتیجه آن در عملیات قبل از بحران است؛ وی ادامه داد محلاتی که در زمان  بارندگی دچار خطر آبگرفتی هستند باید با همکاری آموزش و پرورش و هلال احمر برنامه ریزی لازم جهت اسکان و تهیه اقلام مورد نیاز اهالی محلات آسیب پذیر صورت گیرد.

 
  • شناسایی نقاط حادثه خیز و پاکسازی مسیل ها و دهانه پل ها
  • تمهیدات لازم نسبت به وضعیت مادران باردار و بیماران خاص
  • اطلاع رسانی به عشایر و دامداران از عبور در ارتقاعات، توقف در حاشیه رودخانه ها و عدم چرای دام در مراتع و انتقال دام بـه مـکـان سرپوشیده
  • پایش بندهای خاکی و سدهای سطح شهرستان
  • اطلاع رسانی به کشاورزان جهت اقدامات لازم برای جلوگیری از خسارات احتمالی بـه اراضی کشاورزی و قنوات
  • تمهیدات لازم توسط ادرات برق آب و مخابرات برای جلوگیری از قطعی در زمان بحران
  • جلوگیری از تـردد هر گونه وسیله نقلیه در زمان سیل از رودخانه ها
 


 

۲۷ تیر ۱۴۰۱ ۱۱:۳۲
۱۲ نفر
۶ نفر
۱۹ نفر
۶ نفر
۱۹ نفر
۲,۱۵۸ نفر